NIEBIESKA

Mgr Magdalena Niewęgłowska
Psycholog, Seksuolog, Terapeuta

Niebieska 

Oficjalnie nazywam się Magdalena Niewęgłowska, ale to ma raczej małe znaczenie, gdyż i tak prawie wszyscy nazywają mnie po prostu Niebieska. Nie dziwi to specjalnie gdyż od ponad dekady noszę na głowie niebieską czuprynę. Dlaczego? Przez wiele lat zmagałam się z nieśmiałością, wręcz fobią społeczną i kiedy już ostatecznie pokonałam ego potwora, to chciałam sprawdzić, czy rzeczywiście jestem odporna na ludzkie spojrzenia, zdziwienia i ewentualną krytykę. Nietypowy kolor włosów stałby się świetnym sprawdzianem mojej odporności gdyby nie to, że w przeważającej większośći ludzkie reakcje były i są bardzo pozytywne. A jakiś czas temu okazało się, że moi byli już klienci swoim przyjaciołom w kłopotach numer do mnie ze słowami „Zadzwoń do Niebieskiej ona Ci pomoże”. To wielka duma i zaszczyt, więc właśnie to hasło, ukute poza mną, stało się myślą przewodnią mojej firmy. NIE MA NIE – Niebieska pomaga!

O mnie...

Jestem psychologiem. W urządzonym przez siebie gabinecie, w którym zwyczajnie lubię przebywać robię to, co kocham - spotykam się z osobami będącymi „na zakręcie”, chcącymi się dogłębnie poznawać lub rozwijać.  Uważnie słucham i ku zaskoczeniu wielu, zwyczajnie, po ludzku, rozmawiam. Choć spotykam się z zarzutami, że takie „skracanie dystansu jest nieprofesjonalne”, mam to w nosie i robię swoje. W swojej praktyce od lat z przyjemnością tworzę warunki do autentycznego spotkania z drugim człowiekiem, zgodnie z moim niezachwianym przekonaniem, że nie techniki psychoterapeutyczne uzdrawiają a prawdziwe, dobre relacje.

Dlatego zamiast standardowo, przez wiele tygodni, uważnie choć biernie wysłuchiwać klientów, czasem decyduję się na zupełnie niemodne poradnictwo. Tak, czasem po koleżeńsku daję dobre rady, sprawdzone nie tylko na sobie, ale na wielu innych znajomych czy klientach. 

Często wypowiadam kontrowersyjne opinie, wywołuję nawet ostre reakcje, ponieważ jest to droga  szybciej przynosząca realne zmiany. Także dlatego, że jestem bezpieczną reprezentacją świata społecznego. Moi dorośli gabinetowi goście mają szansę usłyszeć pełne życzliwości informacje zwrotne takie, które wypowiadane przez kogoś innego, mogłyby być ocenne, agresywne a przez to krzywdzące.

 

Moi klienci...

Moi klienci uczą się wyznaczać swoje granice, budować swoją dojrzałą tożsamość, ćwiczą obrony i zachowania asertywne. Ponieważ są traktowani po partnersku, a nie jak nieogarnięte małolaty, to stopniowo w tej dorosłości krzepną i zaczynają siebie postrzegać, tak jak ja od początku ich widzę- jako interesujące, niepowtarzalne, mające swój świat osoby dojrzałe.

Z moich doświadczeń wynika, że takiego poważnego traktowania, szczególnie potrzebują mężczyźni, którzy we współczesnym świecie, coraz rzadziej mają okazję się wykazać i pokazać tak, jakby chcieli. Panie natomiast przeważnie chcą się upewnić, utwierdzić we własnych decyzjach. Potrzebują kogoś, kto „przyklepie” ich samodzielność (przez co, paradoksalnie, same się jej pozbawiają).

Oczywiście klienci przychodzą do mnie z najróżniejszych powodów, jednak, żeby zebrać pełen wywiad i ogarnąć całokształt funkcjonowania dorosłych ludzi, dość szybko ujawniła się konieczność pytania również o  ich życie seksualne. Niestety czułam opór. O dziwo bardziej swój, niż moich rozmówców, bo ci zwierzali się nadspodziewanie chętnie. Jakiś wewnętrzny głos w czeluściach mojej głowy, podszeptywał mi, że może to jednak jakaś „niezdrowa” ciekawość. Żeby się uspokoić i we własnym przekonaniu nabyć odpowiednie kompetencje, podjęłam podyplomowe studia „Seksuologia kliniczna” na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Właśnie w tym momencie, powstaje moja marka osobista – SEKSPERTKA, dzięki której będę mogła skupić się na pracy trenera rozwoju seksualnego 😊

Prywatnie...

Prywatnie jestem mamą (zastępczą, co nie znaczy, że gorszą), kochanką, partnerką, kobietą spełnioną… Posiadam kotkę Metkę i liczne pasje, głównie związane z barwami.  Jak dziecko, koloruję co się da! Maluję obrazy, farbuję włosy i urania, pasjami zmieniam kolory ścian i mebli w swoim mieszkaniu. A Ty? Co Ty robisz z prawdziwą przyjemnością? Jeżeli nie wiesz, spotkajmy się- pomogę Ci odkryć twoje talenty i pasje.

.  .  .

This is a unique website which will require a more modern browser to work!

Please upgrade today!